Sziasztok kedves olvasók! Ez most nem egy hagyományos receptleírós cikk lesz, mint az előzőek voltak. Természetesen le fogom írni hogyan és miképpen csináltam, és ha megtetszik a recept, te is próbáld ki. Lehet, neked sikerül még jobbra fejlesztened az enyémhez képest, de ha nem, akkor se csüggedj, hiszen a puding próbája az evés.
Ránézésre lehet, hogy nem a legszebb torta, amit valaha láthattál. De hát nem lehet mindent külső alapján megítélni ugyebár. Lehet valami szép, ha nem biztos, hogy finom és fordítva: lehet valami kevésbé szép, de mégis nagyon finom. Akkor hát kezdjünk is bele a mi kis “Torta Naplónkba”.
Idén szerettem volna meglepni édesanyámat szülinapjára egy tortával, és mivel nagyon szerettem volna túrókrémes süteményt csinálni, így úgy gondoltam, összekötöm a kellemest a hasznossal, és ezt a kettőt összekötöm – remélve, hogy valami jó fog kisülni belőle. (Haha, szóvicc 😀 )
Első lépésként próbáltam recepteket keresgélni, és abból kiindulni, hogy kb. hogy nézhet ki egy túrókrém, hogy legyen valami kiindulási pontom. Végül a receptek bújása után arra a következtetésre jutottam, hogy lesz, ami lesz, megpróbálok egyedül összerakni egy saját krémet és egy saját tortát, és ha jól sikerül, máskor is meg fogom csinálni, ha meg nem, akkor nem kísérletezek többet (mármint a sütikkel).
Amiket használtam a tortám elkészítéséhez:
Tésztához:
– min. 2 – max. 4 csomag brownie alappor
– vaj
– tojás
– tej
– liszt
Mennyiséget azért nem írtam, mert az alappor leírása tartalmazza az arányokat, a tej és liszt csak abban az esetben kell, ha kicsit szeretnéd növelni a tészta mennyiségét, vagy túl sűrű a tészta masszája. Az alappor csomagjának minősége függ attól is, hogy mekkora tortát szeretnél csinálni. Nekem elég volt a 2 csomag, de azért kellett növelnem a mennyiségét, hogy jó legyen.
Krémhez:
– fél kg túró
– 1 csomag vaníliás pudingpor
– fél liter tej
– egy nagyobb cukrászhab
– 1 csomag habfixáló
– 2 csomag vaníliás cukor
– 1 citrom
– cukor (kristálycukor illetve porcukor)
A torta tetejére:
– csokoládé
– vaj
– tej
– színes cukrok
– francia drazsé
Hogyan készítettem?
Az alapporomat beleszórtam egy tálba, és a leírása alapján beletettem a felolvasztott vajat és tojást, majd jól összekavartam. Az én esetembe nagyon sűrű volt a massza, így raktam hozzá annyi tejet és lisztet, amivel normális állagú piskóta tésztát kapunk. Mivel egy tasak porból elég kicsi adag lett volna, ami kevés lett volna a tortaformába, így megnöveltem a térfogatát a tésztának, hogy jó legyen. Majd a sütőpapírral bevont tortaformába öntöttem, és betettem az előmelegített sütőbe 20-25 percre. Amíg sült, addig megcsináltam a másik rétegnek való tésztát.
Ha kész volt az egyik adag, jöhetett a másik adag is. Ha ők is kisültek, akkor hagytam kihülni, addig tudtam csinálni a krémeket.
A citrom héját lereszeltem, és egy kis tálba tettem, majd hozzáadtam 3 kiskanál cukrot, összekevertem, és félretettem.
Egy másik tálba raktam bele a túrót és villával egy kicsit összetörtem hogy ne legyen annyira darabos. Mikor evvel meg voltam beleraktam a cukrozott reszelt citromhéjat meg a 2 csomag vaníliás cukrot is és jól összevertem.
Utána egy kis fazékban fél liter tejjel és 3 kanál cukorral kikevertem a pudingot, és feltettem a tűzre főzni.
Addig kevergettem, amíg jól be nem sűrűsödött, majd levettem a tűzről, és hagytam kihülni. Persze attól folyamatosan meg kellett keverni, nehogy összeálljon a puding.
Utána egy másik tálba felvertem a habot egy kevés porcukorral és a habfixálóval. Akkor jó, ha nem esik a fejedre a hab.
Majd összekevertem a pudingot a túróval.
Utána a habot fokozatosan adagolva az egészet újra összekevertem, és kész is lett a krém.
Ezután összeraktam a tortának az alapját. Mivel nekem az egyik piskótám vastagabb volt, mint a másik, így az ment legalulra, utána jöhetett a túrókrém rá, majd betettem a hűtőbe 1 órára kicsit dermedni a krémet. Addig a másik piskótát nem tettem rá, csak félretettem.
1 óra elteltével kivettem a hűtőből, és ráraktam a másik piskótaréteget, majd ezután megolvasztottam a csokit vízgőz felett egy kis vajjal és tejjel. Miután megolvadt, ráöntöttem szépen fokozatosan a torta tetejére, és visszatettem a hűtőbe, hogy dermedjen rá a csoki.
A maradék krémet meg kis tálkákba kiadagoltam, egy keveset meg félre raktam a torta dekorálásához. A kis desszertek tetejére is tettem csokit meg egy kis színes cukrot, és őket is betettem a hűtőbe.
Mikor már elég jól rádermedt a csoki a tortára, ízlés szerint kidekoráltam, és visszatettem a hűtőbe.
Másnap édesanyám megkapta tortáját, aminek nagyon örült, tetszett neki a külseje is. Miután elfújta a gyertyákat, felszeltük a tortát. Nagyon finom kis szeletek sikerültek. Nem esett össze, és az ízek is jól passzoltak egymáshoz.
Összességében jól sikerült a tortás kísérletem. Mindenkinek ízlett, még a túródesszert is. Ritkán kísérletezek desszerttel, de most megérte. Így ebben a formában még el fogom készíteni, csak más külsővel. Remélem, ha te is kipróbálod, sikerélményed lesz, mert megéri, főleg ha látod az emberek arcát és reakcióját, hogy tetszett nekik amit csináltál, és kérnek még belőle.
Köszönöm, hogy elolvastad a cikket, remélem hasznos infókat tártam elétek. Ez volt hát Timi „Tortanaplója”. Sziasztok 🙂